top of page
Пошук
  • Фото автораRoman Vlasenko

Страх операції Як наважитись?Страх перед операцією відноситься до нормальної психологічної реакції.Перед тим як зрозуміти, як не боятися операції, потрібно усвідомити, перед чим саме виникає страх.Це можуть бути страх лікарні, реабілітаційний період, страх наркозу та ін.Розберемо основні побоювання, адже до найпоширенішої причини страху перед операцією відноситься відсутність інформації:


1. Хірургія — це травматично і операція спотворить тіло.Варто знати, що існує багато методів малоінвазивної хірургії, коли лікар практично НЕ робить розрізів та використовує в процесі мікроінструменти. Під час таких операцій хірургічне втручання робиться через отвори або невеличкі надрізи, а хірург за допомогою маленької відеокамери може оглянути хворий орган чи аномальне утворення і виправити проблему. Такі втручання НЕ залишають шрамів, проходять безболісно та майже непомітно.2. Після хірургічного втручання потрібно довго відновлюватись.Коли людина розмірковує, чи наважитись на операцію, то часто думає, що їй прийдеться витратити ще кілька тижнів на те, щоб повернутись до звичного стану.


Насправді ж, сучасні методи дозволяють скоротити до мінімуму час перебування в післяопераційній палаті.3. Наркоз — це небезпечно.На практиці за процесом стежить досвідчений анестезіолог, у нього є індикатори, за якими визначається готовність тіла пацієнта до операції та лікар контролює стан пацієнта під час операції.4. Додаткові страхи пов'язані з наслідками наркозу.Невеликий відсоток людей вважає, що можна не прокинутися після наркозного сну (це дуже мінімальні ризики в порівнянні з водінням автомобіля).


Але лікарі-анестезіологи використовують сучасні препарати, що добре переносяться навіть дітьми.Страх 5. Під час операції можна заразитись якоюсь інфекцією.Такі випадки в сучасній хірургії практично виключені. Нашими лікарями використовується новітня стерилізаційна, що повністю відповідає європейським нормам.☺️Подолати страх може такий спосіб, як позитивне мислення – прокручувати в голові виключно приємні спогади, не зациклюватися на майбутньому хірургічному втручанні. Можна спробувати візуалізувати те, як життя зміниться в позитивну сторону після проведення операції.

4 перегляди0 коментарів

Comments


bottom of page