top of page
Пошук
  • Фото автораRoman Vlasenko

PRP терапія, збагачена тромбоцитами плазма або плазмоліфтинг
Вчені всього світу довели - організм людини здатний самостійно оновлюватися і відновлюватися. Яскравий приклад тому регенерація клітин шкіри, завдяки якій на нашому тілі заживає будь-яка рана. Саме ця здатність клітин і лягла в основу сучасного методу лікування, який отримав назву PRP терапія.PRP терапія - лікування плазмою крові, збагаченої тромбоцитами. Плазма, введена в проблемну зону, прискорює природну регенерацію клітин тканин, завдяки якій наші тканини оновлюються природним шляхом.PRP терапія користується великою популярністю. На сьогоднішній день це самий безпечний і природний для організму людини метод лікування травм та захворювань.
Як проводиться РRР-процедура


Спочатку у пацієнта проводиться стандартний забір крові (15-20 мл), яка поміщається в спеціальні пробірки (контейнер). Він має особливий склад, що не дає можливість крові згорнутись та активує клітини що містяться в крові, при центрифугуванні стає можливим розділити кров на 2 частини: еритроцити і фібрин та плазма, що містить високу концентрацію тромбоцитів. На виході із зазначеного обсягу крові виходить 4-5 мл збагаченої тромбоцитами плазми. Важливо розуміти, що регенеративні здатності організму запускаються тільки в тому випадку, коли в необхідну область вводиться плазма, де концентрація тромбоцитів збільшена в 7 - 10 разів (РRР). Важлива саме концентрація тромбоцитів, а не кількість плазми.

Проводиться ргр-терапія в ортопедії ортопедом-травматологом. Звичайно потрібно від 2 до 5 процедур, перерва між ними – близько 1-2 тижнів.Далі отриману суміш за допомогою ін'єкції вводять в уражений м'яз, суглоб або тканину. Процедура може бути виконана під місцевою анестезією, і проходить як звичайна ін'єкція.Для підвищення точності введення збагаченої тромбоцитарной плазми, ін'єкцію можуть проводити використовуючи ультразвуковий контроль (УЗД) ураженої ділянки. Лікар проводить ультразвукове дослідження, візуалізує на моніторі цільове місце ін'єкції та голку від шприця, що гарантує введення точно в місце проблеми а не в оточуючі тканини.

Механізм дії плазмотерапії (РRР-терапії)Суть дії ргр-терапії для суглобів і тканин, розглянемо на регенеративній здатності тромбоцитів. Наприклад, коли людина поранила палець, організм направляє до області порізу підвищену кількість тромбоцитарної аутоплазми. Саме за допомогою тромбоцитів здійснюється функція самовідновлення організму, унікальна за своїм характером.Тромбоцити в зоні ураження виділяють спеціальні відновлюючі речовини, так звані «фактори росту». Їх кілька видів, і кожен відповідає за певну область (інсуліноподібний, що трансформує, вплив на судини і т. д.). В результаті дії цих речовин збільшується кількість стовбурових клітин, які потім перетворюються в потрібну тканину, прискорюється процес регенерації.У поєднанні тромбоцитів з корисними речовинами плазми ми маємо досить ефективний «препарат», де концентрація цих клітин крові не тільки швидше загоює і відновлює пошкоджені ділянки, а й збільшує природні можливості організму. А значить, людина може в короткі терміни повернутися до звичного способу життя (тренувань і т. д.).
Показання до застосування РRР-терапії :


• запалення зв'язок (лігаментитів) і сухожиль (тендинітів)


• ушкоджень (надрив, часткові розриви, розтягнення) зв'язок, сухожиль і м'язів


• інших порушень, захворювань і травм опорно-рухового апарату (від епіконділіта, пошкоджень ротаторної манжети, до плантарного фасцііту «п'яткової шпори»)


• спортивні травми, синдром «перетренованості»


• артрози 1-3 ступеню


• для більш швидкої реабілітації після проведення хірургічних операційАктивно нами застосовується ргр-терапія в ортопедії при гонартрозі (артрозі колінного суглоба) і різних формах артриту і артрозу в цілому.


РRР-терапія покликана не тільки швидше загоювати та відновлювати пошкодження, але і знизити больові відчуття, які виникають в результаті травм, зазначених захворювань або оперативних втручань.


Дана методика є чудовою альтернативою медикаментозному (консервативному) методу терапії, а в деяких випадках при своєчасному застосуванні - допоможе уникнути хірургічних операцій. Крім того, ефект ргр-терапії на організм в цілому позитивний. Вона не викличе алергічну реакцію, так як створена на основі біоматеріалу самого пацієнта.


При тому наскільки ефективна ргр-терапія колінного суглоба, ціна такої процедури є доступною.


 

Хоча дана процедура безпечна і високоефективна, все ж у неї є протипоказання.


Пов'язані вони в основному з ін'єкційної областю медицини. Так, ргр- терапія не проводиться пацієнтам із: Зараженням крові (сепсис і т. д.)


Порушеннями гомеостазу (проблеми з кровообігом або кровотечі, закупорених судин тромбами і т. д.)


Інфекційними запаленнями тканин і шкірних покривів.Підготовка до РRР -терапії


Загальні рекомендації для пацієнтів, які збираються пройти РRР -процедуру, такі:


• Не менш ніж за два тижні до процедури слід відмовитися від прийому антикоагулянтів і дезаггрегантів (препаратів, які впливають на згортання крові і застосовуються в профілактиці інфарктів, інсультів, ішемій та іншого). Зверніть увагу, що аспірин також відноситься до цієї групи медикаментозних засобів.


• Пацієнти з анемією крові, та іншими патологіями чи порушеннями роботи серцево-судинної системи повинні проконсультуватися зі своїм лікуючим лікарем і попередити про наявні захворюваннях ортопеда-травматолога


• Не пізніше ніж за добу до проведення РRР-терапії слід відмовитися від куріння та алкоголю


• Необхідно збільшити споживання продуктів, що містять вітамін С, з якого організм синтезує аскорбінову кислоту (смородина, свіжа шипшина, брюссельська капуста, кріп, петрушка, зелений перець, ківі, лимон і т. д.) 

Не зволікайте

Якщо з тих чи інших причин у вас виникли порушення роботи опорно-рухового апарату, не зволікайте з вирішенням цієї проблеми. Несвоєчасне виявлення і лікування таких патологій може привести не тільки до тривалого відновлення м'язів, суглобів і зв'язок, але і до можливих оперативних втручань, а також до зміни звичного способу життя. Одним з найбільш ефективних методів вирішення цієї проблеми є ргр-терапія. У нашій клініці ви знайдете оптимальне поєднання ціни та якості, висококваліфіковані фахівці проведуть точну діагностику і складуть індивідуальний план лікування.

4 перегляди0 коментарів

Comments


bottom of page